pesland.pl

M U Z A - Reaktywacja - czego słuchamy ;-)

O wszystkim i o niczym
Zarząd Pesland
Zarząd Pesland
Numer GG: 9157688
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 28 wrz 2009, 21:10
@ Dzięki Lord za Infected Mushrooms :) Nie zapomnę Ci tego do końca życia :lol:

@ Lord, Wcrew, Burza, Flaqson - Nie oceniam go jako rapera... bo się nie znam, ale faktem jest że moim zdaniem OSTRy to najbardziej utalentowany polski tekściarz jakiego znam :]

W kontekście Rycha... nie trzeba być idiotą aby zachować się idiotycznie... w tym przypadku tak po prostu było... czy czasami nie słowa i czyny nie świadczą o człowieku?

Należy potępiać i jednego i drugiego... a nie jednego lub drugiego
Fanatic member of NO LAMA CLUB!!!

Danny Blanchflower: "Większość uważa, że futbol polega na wygrywaniu. To nieprawda. W tej grze chodzi o chwałę, o grę w wielkim stylu, z polotem i fantazją. Trzeba wychodzić na boisko z chęcią pokonania rywala, a nie oczekiwania, aż sam umrze z nudów"

AUDERE EST FACERE!
JUNIOR
JUNIOR
Numer GG: 9650751
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 28 wrz 2009, 23:00
burzaPROSTO napisał(a):
Flaqson napisał(a):peja jest aktualnie slabym raperem
haha, co ty wiesz o rapie?? czy ty wiesz co to znaczy przelać uczucia na papier ? :figielek:
2009 rokiem peji nie zaprawiam ;P dla mnie peja to : poczatki sluchania rapu, HH, reage, dancehaluu itp. pamietam głuchą noc i trudny dzieciak...
to PEJA zaszczepił we mnie zamiłowanie do tego typu tekstów o zyciu, peja jest zaje.....ym raperem i postapil tak jak uważał, mozna sie zirytować takim zachowaniem ziomka na widowni bo" czy wy sobie zdajecie sprawe jaka to jest pierdo...a wykonczająca, flustrująca praca?" cytat z pietnastaka dvd ;P peja peja

uwierz mi że trochę tam wiem;] przykre tylko że należysz do części młodzieży polskiej wolącej ptp,peję,firmę zamiast inteligentniejszej muzyki-fakt nie zaprzeczam.lubię też posłuchać od czasu do czasu jakichś bangerowych kawałków bez głębszego przesłania.peja nie ma przesłania,powiela tylko to samo ciągle w coraz słabszym stylu.

ps.nie bierz tego do siebie,nie musisz się zgadzać z moją opinią;]

Należy potępiać i jednego i drugiego... a nie jednego lub drugiego-podbijam też to zdanie przedmówcy;)
Zarząd Pesland
Zarząd Pesland
Steam: Raul
Numer GG: 7655698
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 29 wrz 2009, 06:21
A mnie pieprzy jakim on jest człowiekiem w życiu prywatny, może być gangsterem, bluzgać ludzi i po nich jeździć, bo ja patrze na niego jako artyste i jaram się jego trackami, a nie biorę go za wzór do naśladowania. emmmmmma :]

Bądź co bądź, Rychu opuścił się zdeczka, to już nie ten sam raper co kiedyś ;P
Wynik meczu jest ważny,
Styl w jakim go osiągamy - ważniejszy,
Szacunek dla przeciwnika - najważniejszy.
PLAY 4FUN

JUNIOR
JUNIOR
Numer GG: 6147152
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 29 wrz 2009, 15:44
hmm...tak czytam Wasze opinie i zgodze sie co do jednej- jeden i drugi zle postapili!!! jeden jest idiota, bo nie wie po co sie chodzi na koncerty, drugi zapomnial o psychologii tlumu:)...zamykajac temacik postepowania zacytuje jedna wypowiedz

"A mnie pieprzy jakim on jest człowiekiem w życiu prywatny, może być gangsterem, bluzgać ludzi i po nich jeździć, bo ja patrze na niego jako artyste i jaram się jego trackami, a nie biorę go za wzór do naśladowania..."

Co do tworczosci....
- jesli chodzi o autentycznosc- tak Peja reprezentuje biede, bo jak sam powiedzial w swoich tekstach:" reprezentuje biede, bo sie z niej wywodze" , a to, ze dzieki muzyce poukladal sobie zycie, to juz druga sprawa, ale jest jednym z nielicznych, ktorzy moga tak powiedziec, a nie inni MC, ktorzy spiewaja jak to ciezko, ale przez cale zycie mieszkaja z rodzicami na blokowisku ( oni widza biede, ale jej nei doswiadczaja)
- co do porownan z innymi....kazdy z nich ma inny styl, flow itp... Ostry bardziej skupia sie na tekstach i technicznym HH, natomiast Pejka ma bardziej "uliczny" czy jak wola gorace 13 gangsterski HH! Rozne style!!!Jak dla mnie poprostu nie mozna porownac, jedynie moze sie jeden od drugiego bardziej podobac!!! Porownanie ich ,to tak jakby ktos powiedzial , ze komedie sa slabe, bo lubie horrory...to jest wlasnie gowniarskie podejscie do tematu....moje lepsze Twoje jest slabe...

..co do PTP z mojej strony cenie ich za to , ze w dosc dobrym stylu wprowadzili na polski rynek CRUNK (odmiana HH). Moze teksciarsko sa slabi, ale sam styl- MUZYKA (ktora tez moze sie podobac, badz tez nie). Drugi zespol to Firma, fakt, moze nei grzesza przeslaniem w utworach, ale trzeba tez skumac ich filozofie- chlopaki maja jasny przekaz JP i temu sie podporzadkowuja! Czy to przeslanie komus odpowiada, czy tez nie to juz druga sprawa,ale z plyty na plyte jada w ten sam desen JP( swoja droga ostatnia plyta, to mimo wszystko zwyzka formy POPKA:)!!!

Co do slabosci tekstow Peji i obnizki formy....hm nie zgodze sie...poprostu teksty Peji sa wyciagniete z kontekstu....tak jak to bylo w przypadku jego utworu " Kureskie zycie"...wiekszosc gluchych wyciagnela jedno przeslanie -ZYCIE JEST KURESKIE!!! Natomiast moral utowru jest prosty.. zycie jest kureskie, ale zmieniaj cos, walcz..a jesli uwazasz ze jest kureskie miej do siebie pretensje...zreszta fajnie Peja na nowej plycie powiedzial" nie kureskie, lecz piekne , nikt nie skminil refrenu"...nie wiem dla mnie teksty Peji sa porownywalne do WWO, tylko bardziej w ulicznym tonie, niz to robi WWO ( a moz eraczej Sokol, bo reszta ekipy dosc przecietna na solowych plytach)...

jeszcze bardzo wazny aspekt...nie wiem czemu piszecie, ze obnizyl loty....dla mnei z plyty na plyty moze nei zawsze tekstowo..ale muzycznie sie rozwija....(rozmawialem z osoba, ktora sie zajmuje profeesjonalnie muzyczka i potwierdzila, ze jesli chodzi o muzyke widac znaczny progress no i kombinacje z roznymi instrumentami- piano itp miodzio!!!!!!!)

Jeszcze taka smieszna sytuacyjka...na uczelni mielismy przygotowac prace na socjologie, ktorej motywem przewodnim mial byc temat cos w stylu co wplywa na masy itp.....przygotowalem dosc obszerna prezentacje na temat HH- powiem Wam ,ze zarowno wykladowca jak i duza ilosc przeciwnikow HH, byli zdziwieni, ze teksty HH niosa w sobie tyle prawd i ze sa takie wartosciowe itp..a na marginesie...calosc pracy byla przygotowana pod tworczosc Ryszarda Andrzejewskiego i Wojciecha Sosnowskiego:):)

Sorka, ze w pewien sposob stronniczo pisze, ale moje przekonania opieram na tysiacu przesluchanych plyt polskiego HH, no i na fakcie, ze czesto zarzuca sie ze sluchacze HH, to osoby zamkniete we wlasnym HH sosie, co w zupelnosci nie pasuje do mojej osoby i moich znajomych, ktorzy na jednym CD w aucie obok Pejki maja nagrane utwory Doorsow, U2,R.E.M,Pantery itp itd :)
"...Bo ty tak jak każde istnienie masz wpływ na jej błysk..."
GWIAZDA
GWIAZDA
Numer GG: 10613223
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 30 wrz 2009, 15:59
zgadzam sie z lodrem co do peji, peja robi progres, co tu gadac uwielbiam peje, wywodzi sie z biedy ( stracił matke gdy miał ponoć 12 lat, i na dodatek musiał zaopiekować sie ojcem noi zyje w miejskim getto, dzisiaj zakupiłem plyte peja NA SERIO :) mam ponad 1000 kawałków hh na kompie, jedynie peja zasługuje na to abym kupywał jego płyty jak narazie, go najbardziej cenie i najwiecej słucham. duzo przesłuchałem w zyciu, nie posiadam prawie wogole disco ( moze 5 kawałków) i innego rodzaju moze z 10 utworów, kazdy słucha co mu sie podoba a ja cenie HH za jego prawdziwosc , przekaz i kozackie teksty i bity, PTP (brożas i buczer - czas to pieniądz) tam sa kozackie bity, słuchałes lord?? np, born with it http://www.youtube.com/watch?v=PqcD3RHWuIw, cała płyta kozak, lub tez z innej płyty kawałek W BŁEDZIE http://www.youtube.com/watch?v=lP5suSPXAzo
co tu gadać uwielbiam to, mozna by rozmawiac na ten temat bardzo długo, jakieś pytania lord?? chetnie odpowiem
PROSTO.

Przyjaciel
Przyjaciel
Numer GG: 8516825
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 30 wrz 2009, 19:21
burzaPROSTO napisał(a):zgadzam sie z lodrem co do peji, peja robi progres, co tu gadac uwielbiam peje, wywodzi sie z biedy ( stracił matke gdy miał ponoć 12 lat, i na dodatek musiał zaopiekować sie ojcem noi zyje w miejskim getto, dzisiaj zakupiłem plyte peja NA SERIO :) mam ponad 1000 kawałków hh na kompie, jedynie peja zasługuje na to abym kupywał jego płyty jak narazie, go najbardziej cenie i najwiecej słucham. duzo przesłuchałem w zyciu, nie posiadam prawie wogole disco ( moze 5 kawałków) i innego rodzaju moze z 10 utworów, kazdy słucha co mu sie podoba a ja cenie HH za jego prawdziwosc , przekaz i kozackie teksty i bity, PTP (brożas i buczer - czas to pieniądz) tam sa kozackie bity, słuchałes lord?? np, born with it http://www.youtube.com/watch?v=PqcD3RHWuIw, cała płyta kozak, lub tez z innej płyty kawałek W BŁEDZIE http://www.youtube.com/watch?v=lP5suSPXAzo
co tu gadać uwielbiam to, mozna by rozmawiac na ten temat bardzo długo, jakieś pytania lord?? chetnie odpowiem

ja jednak uwazam,ze zamkniecie sie nie jest dobre...po 1.nie dowiemy się, że wiele rzeczy bylo wczesniej, ze wiekszosc bitow powstala wieki temu, a po 2. poszukiwanie tych wszystkich podobienstw,zaleznosci jest piekne :lol: ba!!dowiemy sie co z czego i dlaczego! hip hop to niewatpliwie glos pokolenia, glos przelomu 20 i 21 wieku(serio uwazam,ze czas hh powoli sie konczy,jesli juz sie nie skonczyl i nie mowie tego zlosliwie!!ja bnardzo cenie hip hop za ten wlasnie"glos", za autentycznosc(ktorej czesto juz nie ma,a niestety tez w wielku skladach nigdy go nie bylo-ale nie o takim HH mowa)...nikt chyba,albo przeoczylem badz cos mi sie z pamiecia stalo nie wspominal o Fishu(skoro juz gadamy o HH)...mi sie ten czlek podobal, a i teraz(albo i bardziej nawet) tworczosc mnie przekonuje...fajny pomysl na muzyke..no ale fakt,moze Fish to nie hip hop..nie jestem specem...ale Czerwona sukienke w mym sercu bede mial do konca zycia :lol: no i pozytywny hip hop Thinkadelic(nie jestem pewien pisowni)tez byl fajny...to zdaje sie jacys ludzie z innego tez skladu...ale nie pamietam juz dokladnie co i jak..sluchalo sie tego w dawnych czasach kiedy czlek lazil po osiedlach w celu dokonania transakcji typu sprzedać-kupić :lol: coz,wszyscy w kolo sluchali i sie tym jarali(ogolnie o HH mowie)to i sie to do swojego repertuaru wlaczylo...i dobrze sie stalo,bo czym wiecej czlowiek pozna tym lepiej..by na emeryturce sluchac klasyki i jezdzic na koncerty jazzowe :lol: i tu dochodze do wniosku ze przedwczesnie sie starzeje... :)
"...I've got amazing powers of observation..."

Przyjaciel
Przyjaciel
Numer GG: 8516825
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 30 wrz 2009, 19:27
normalnie az se ta sukienke odpalilem :rotfl:
"...I've got amazing powers of observation..."
PSUJA
PSUJA
PSN: Test
Numer GG: 3191501
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 30 wrz 2009, 20:35
@Lord
Trudno aby po 13 latach pracy nie być coraz lepszym ale jak dla mnie Peja jest zamknięty w swoim stylu i nie wnosi absolutnie nic nowego do swojej muzyki. Doda pianinko, jakiś instrumencik i jest progres... bez urazy ale nie na tym to polega. Macie rację, nie ma co porównywać stylów HH ale można to co z tym stylem robią. Peja macza sie w swoim bagnie i na zawsze zostanie "skarcony przez życie" ale przecież teraz wiedzie mu sie całkiem dobrze.

Porównajcie sobie style, 10 lat różnicy, jeden zespół itd, choć to nie HH ale oni tez na początku kariery nie byli muzykami

1981
1991
Tu akurat w wykonaniu starego pijaka ;) ciekawostka którą właśnie odkryłem
1997
2009
Zarząd Pesland
Zarząd Pesland
Numer GG: 9157688
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 30 wrz 2009, 20:52
Polecam niezłą ekipę (dość młodą) reprezentującą "kamienną" stronę rocka :) tzw. stoner rock... jak ktoś słyszał Kyuss lub Queens of the Stone Age to wie o co chodzi...

Year Long Disaster

oto próbka http://www.youtube.com/watch?v=NF9y4DEnkP8
Fanatic member of NO LAMA CLUB!!!

Danny Blanchflower: "Większość uważa, że futbol polega na wygrywaniu. To nieprawda. W tej grze chodzi o chwałę, o grę w wielkim stylu, z polotem i fantazją. Trzeba wychodzić na boisko z chęcią pokonania rywala, a nie oczekiwania, aż sam umrze z nudów"

AUDERE EST FACERE!
Przyjaciel
Przyjaciel
Numer GG: 7953864
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 6 lis 2009, 21:25
Mój bratanek niegdyś także gracz oraz bywalec 1 zlotu Gunner właśnie wydaje 3 CD

moze troszkę tak go promuje ale w H-H w sumie chodzi o to by można było sie w nim wypowiedzieć i trafic do odbiorców na tyle by gdzieś sie odnaleźli sie w cudzych słowach

pozostawiam was z tym sam na sam głównie z utworem '' dzieciak '' i chodź Gunner ma dopiero 17 lat i trochę jeszcze kuleje pod względem technicznym za to teksty jego mnie zaskakują

http://www.hip-hop.pl/ustawki/album_pro ... 1257514865
Obrazek
"Trzymaj swa głowę wysoko, miej na wszystko w koło oko,wtedy życie będzie spoko"
JUNIOR
JUNIOR
Numer GG: 9650751
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 9 lis 2009, 14:23
na czym on nagrywa? tzn jaki majk i karta dzwiekowa?i czy przedwzmaczniacz jakis??
Przyjaciel
Przyjaciel
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 9 lis 2009, 19:08
Mysle ze najlepiej jak sam zapytasz 8050818 - jego gg pozdro
Obrazek
"Trzymaj swa głowę wysoko, miej na wszystko w koło oko,wtedy życie będzie spoko"
Przyjaciel
Przyjaciel
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 13 lis 2009, 16:29
Jako ze i klimaty Dżemu nie sa mi obce a że muzki nie szufladkuje jakoś specjalnie to tym zapodam kawałek z innego gatunku

Coma - Leszek Żukowski

http://www.youtube.com/watch?v=B8yz5la6PG4
Obrazek
Przyjaciel
Przyjaciel
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 25 lis 2009, 21:46
GUNER - DZIECIAK

PREMIERA - DZIS 25.12.2009

100 SZT !!!! na CD reszte...

można !!! Ściągac -> http://www.myspace.com/gunnergru - jego miejsce :wysmiewacz:

lub

http://www.sendspace.com/file/y2wyjk

może jak na początek twórczości muza jeszcze wymaga wielkiej pracy

ale polecam nie dla tego że to mój bratanek :P

lecz ze względu na przekaz jego tekstów :okok:
Obrazek
SENIOR
SENIOR
PSN: S1ejski
Numer GG: 1037075
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 25 lis 2009, 22:50
jak już tak zaczęliście taki poważny temat to może ja tez coś wrzuce :

Dla Kosmo - http://www.youtube.com/watch?v=bVIULS7sAKg

Dla Raula - http://www.youtube.com/watch?v=e_9zjAMZrVE

http://www.youtube.com/watch?v=gOUOKp01 ... re=related

Dwa totalne klasyki, dla mnie liczy się tylko oldschool i prawdziwe kawałki a nie to co robi teraz Tede, Peja, oraz 3/4 stanów
Jednym z niewielu którzy tworzą coś nowego to OSTR, Projektanci Stylu, podziemie w polsce i cały Katowicki okręg HG wydało dobrą płytkę i ogólnie hiphop wcale nie umarł !!

Na koniec tego gatunku muzyki moja nagrywka ;p :

http://siejas1.wrzuta.pl/audio/4raLV1WTkWB/

Dla Emiliana :

http://www.youtube.com/watch?v=G4zVDE0g ... re=channel

kozacki kawałek w ogóle Fred jest mistrzem i tak zastanie !!!

Zna ktoś to ???

Zmierz się z tym sam na sam !!! :

http://www.dailymotion.com/video/xqh2i_ ... t-be_music
XV Sezon (1 Liga) I miejsce Stoke City
XV Sezon (Puchar Pesland) I miejsce Stoke City
XXI Sezon (2 Liga) 3 miejsce Glasgow Rangers
#70 Pesland Cup 1 Miejsce Middlesborough
#74 Pesland Cup 1 Miejsce Wybrzeże Kości Słoniowej
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park