pesland.pl

Literatura ... różna.

O wszystkim i o niczym
OLDBOY
OLDBOY
Ostrzeżenia: 1
Numer GG: 166351
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 20 cze 2014, 19:45
Chyba nie ma takiego wątku albo przeoczyłem.

Ostatnio zachwyciłem sie chorwatem (Zoran Drvenkar) mieszkającym za naszą zachodnią granicą i łyknąłem jego dwie sensacyjki wypuszczone na rynek polski. SORRY oraz TY. Co mnie pozystywnie zaskoczyło to ciekawa narracja, no i historie trzymają poziom = napięcie od początku do końca. Przymierzam się do przeczytania kolejnych jego pozycji ale z racji tego, że na poslki rynek wyszły tylko dwie, o których wspomniałem poyzej, będe musial pocwiczyc narzecze Goethego ...

Kolejan pozycja, która wzialem w łapy i jestem w trakcie to cos dla amatorów (i zwodowców) wspinaczki wysokogórskiej. "Poniżej i powyżej 8000 metrów" H.Buhla (nieżyjacego juz zresztą swietnego alpinisty z pierwszej polowy ubiegłego wieku).

Czekam na Wasze propozycje.
Fair play uber Alles!
Zarząd Pesland
Zarząd Pesland
Numer GG: 9157688
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 20 cze 2014, 21:04
Ja akurat czitam klasykę... Mistrza i Małgorzatę. W kolejce Bracia Karamazov. Jakoś filozoficznie mam ostatnio :)
Fanatic member of NO LAMA CLUB!!!

Danny Blanchflower: "Większość uważa, że futbol polega na wygrywaniu. To nieprawda. W tej grze chodzi o chwałę, o grę w wielkim stylu, z polotem i fantazją. Trzeba wychodzić na boisko z chęcią pokonania rywala, a nie oczekiwania, aż sam umrze z nudów"

AUDERE EST FACERE!
OLDBOY
OLDBOY
Ostrzeżenia: 1
Numer GG: 166351
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 20 cze 2014, 21:07
Emilian napisał(a):Ja akurat czitam klasykę... Mistrza i Małgorzatę. W kolejce Bracia Karamazov. Jakoś filozoficznie mam ostatnio :)

No własnie mi juz kolega pare lat przynosi Mistrza i Małgorzatę ... musze go docisnąc ;)
Fair play uber Alles!
Zarząd Pesland
Zarząd Pesland
Numer GG: 9157688
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 19 lip 2014, 20:48
"Pewnego dnia osioł farmera wpadł do głębokiej studni. Zwierzę krzyczało żałośnie godzinami, podczas gdy farmer zastanawiał się, co zrobić. W końcu zdecydował: zwierzę i tak jest stare, a studnię i tak trzeba już zasypać. Nie warto więc wyciągać z niej osła. Zwołał wszystkich swoich sąsiadów do pomocy. Wzięli łopaty i zaczęli zasypywać studnię śmieciami i ziemią. Początkowo osioł zaczął krzyczeć przerażony. Nagle, ku zdumieniu wszystkich, uspokoił się. Kilka łopat później farmer zajrzał do studni i zdumiał się tym, co ujrzał: za każdym razem, kiedy kolejna porcja śmieci spadała na ośli grzbiet, ten robił coś niesamowitego – otrząsał się i wspinał o krok ku górze. W miarę jak sąsiedzi farmera sypali śmieci i ziemię na zwierzę, ono otrzepywało się i wspinało o kolejny krok. Niebawem wszyscy ze zdumieniem zobaczyli, jak osioł przekracza wrąb studni i szczęśliwy oddala się truchtem.
Życie czasem rzuca kłody pod nogi – Ty jednak stań na nich. Potraktuj je jako kolejny stopień do tego, by piąć się jeszcze wyżej."
Autor nieznany
Fanatic member of NO LAMA CLUB!!!

Danny Blanchflower: "Większość uważa, że futbol polega na wygrywaniu. To nieprawda. W tej grze chodzi o chwałę, o grę w wielkim stylu, z polotem i fantazją. Trzeba wychodzić na boisko z chęcią pokonania rywala, a nie oczekiwania, aż sam umrze z nudów"

AUDERE EST FACERE!

Powrót do Hyde Park