pesland.pl

PES6: Gutek,Gapo!...czyli Mecz Kolejki #3 XXIX sezon

Halo Pesland! Witamy w relacji z kolejnego Meczu Kolejki na Iberostar Estadio, gdzie doszło do starcia RDC Majorki z niemieckim Hannoverem 96.
Starcie wicelidera z liderem musiało wzbudzać ogromne emocje i tak było w istocie. Kibice licznie zgromadzeni liczyli na zwycięstwo gospodarzy, którzy mieli tym samym rozpocząć pogoń za liderem tabeli-drużyną gości. Czy udało im się to osiągnąć?

Zapraszamy do lektury!

Szkoleniowcy gutek1 oraz gapa wytoczyli swoje najcięższe działa - wszak trójka liderów w klasyfikacji strzelców ligi to Abdellaoue i Ya Konan z Hannoveru i Hemed z Majorki.

Początek meczu to dość nieśmiałe próby ataków, gospodarze próbowali-jak każda drużyna gutka - koronkowych akcji pod bramką rywali, goście odpowiadali akcjami duetu Ya Konan-Abdellaoue.

Pierwszy groźny strzał oddał ten drugi w 12 minucie meczu, piłka po jego strzale z dystansu minęła minimalnie słupek bramki, a chwilę później jego strzał obronił Dudu Aouate.

Późnie swoje sytuacje mieli też pozostali dwaj liderzy strzelców oraz Chori Castro, jednak pierwszy gol padł  dopiero po przerwie.

Do tego czasu obie ekipy bardziej skupiały się na defensywie, Majorka grała spokojnie atak pozycyjny a goście czekali na kontry.

Druga część gry zaczęła się w przewidywalny sposób - obie ekipy nadal przede wszystkim zabezpieczały własną bramkę.

Był to prawdziwy mecz walki, jednak nie taki, o którym mówią polscy ligowcy gdzie przez 90 minut nie potrafią stworzyć pół sytuacji i kilku celnych podań.

Trwało to jednak bardzo krótko- w 53 minucie Jan Schlaudraff skutecznie dobił strzał Abdellaoue i Hannover wyszedł na jednobramkowe prowadzenie.
Od tego czasu Majorka ruszyłą do ataku, a kierujący obroną H96 Pogatetz miał jeszcze więcej pracy.

W 64 minucie goście mogli podwyższyć prowadzenie, jednak w odległości kilku metrów od bramki norweski napastnik strzelił prosto w bramkarza.

Po chwili nie dał się złapać w pułapkę ofsajdową drugi z napastników-Ya Konan- jednak sytuację zmarnował.

Niewykorzystane okazje lubią się mścić,jednak nie tym razem. Blisko wyrównania byli Hemed,Ogunjimi czy Nsue jednak wynik nie uległ już zmianie.
0-1,dotychczasowy lider ograł wicelidera, Hannover na prostej drodze do wygrania ligi!

Czas na smaczki z konferencji prasowej:

gutek1(Hannover96): Podziękowania dla Emiliana, który mimo ,"drobnych," kłopotów postanowił nagrać dogrywane 10 min.
Dzięki za mecz i powodzenia. Niestety niezbyt udany mecz gospodarzy.
Nie potrafiłem znaleźć właściwego rytmu grania, kilka stworzonych sytuacji to zdecydowanie za mało. Goście grali bardzo dobrze w środku pola, a ich dwójka napastników sprawiała wielkie kłopoty obrońcom.
Przy golu dał się przepchnąć mój obrońca i niestety nie dało się już nic zrobić. Do końca będzie walka o wygrana w lidze, każdy będzie czekał na potkniecie rywala.

gapa(RDC Majorka)
Obie drużyny zaczęły mecz bardzo nerwowo, ale to Gutek z każdą min wchodził coraz lepiej w to spotkanie, a ja starałem się nie stracić  bramki przed czym chronił mnie bramkarz.
W drugiej połowie starałem się już więcej atakować. Efekt przyszedł w postaci gola strzelonego przez Schlaudraffa.
Następnie Gutek przejął inicjatywę i już do końca spotkania "dusił" moją obronę, a ja jedynie próbowałem groźnie kontratakować i tak już do końca spotkania utrzymał się wynik 1:0 mimo, że według mnie Gutek zagrał trochę lepiej w tym spotkaniu.