pesland.pl

PES6: Mecz Kolejki #2 XXIX sezon

Mecz kolejkiW III lidze powoli zaczyna się klarować sytuacja w górnej części tabeli. Wygląda na to, że do obsadzenia zostały dwa miejsca barażowe, na które na dzień dzisiejszy realne szanse ma 8 graczy. Wśród nich także dwaj dzisiejsi bohaterowie - KOSMO (FC Koln) i Szamanek (AC Siena). Dwaj starzy wyjadacze, mimo, że zagrali w sumie ponad 750 meczy, to spotkali się ze sobą do tej pory zaledwie 3 razy. Bilans jest korzystny dla KOSMO (2-0-1, gole 12-6). Ciekawostką jest, że w dotychczasowych starciach wygrywali zawsze goście. Czy Szamanek podtrzyma tę tradycję?
Zapraszamy do relacji tekstowej i wideo z meczu.

Z obozu gospodarzy przed meczem docierały informacje, że w życiowej formie jest Gonzalez. KOSMO desygnował do gry następującą jedenastkę:

W zespole gości nie mogło oczywiście zabraknąć Podolskiego, który ze średnią nieznacznie przekraczającą 1 gol na mecz plasuje się w czołówce strzelców ligi. Oto zestawienie Sieny:

Dla tych, którzy wolą oglądać niż czytać, link do nagrania:

Mecz od początku bardzo żywiołowy i wyrównany. W pierwszym kwadransie to gospodarze stworzyli dwie niezłe sytuacje, ale na posterunku był Brkic. Wynik został otwarty w 26 minucie, kiedy akcja Sieny bardzo ładnie się zazębiła, pięknie do górnej piłki wyszedł Pablo Gonzalez, przyjął i strzelił z pierwszej piłki. KOSMO od razu ruszył do odrabiania strat i udało się to dosyć szybko. W 39 minucie po rzucie rożnym najwyżej do piłki wyskoczył Podolski i pewnie skierował piłkę do siatki. 1:1! Obydwa zespoły podkręciły tempo, ale mimo dobrych szans do przerwy wynik nie uległ zmianie. Po przerwie trwała wymiana ciosów - atak za atak, ale ze skutecznością kiepsko. Bardziej klarowne sytuacje mieli chyba gospodarze, ale zwłaszcza Clemens miał w tym meczu problem z wykańczaniem akcji. Na zmianę wyniku czekaliśmy bardzo długo, bo aż do 84 minuty. Wtedy to urwał się obrońcom Gonzalez, zachował zimną krew i wyprowadził gości na prowadzenie. Piłkarze Sieny zaprezentowali bardzo oryginalną cieszynkę po tym golu (tylko dla pełnoletnich widzów:)). Wydawało się, że tradycji stanie się zadość i goście sięgną po komplet punktów. Tymczasem w doliczonym czasie gry po dobitce do wyrównania doprowadził bezbarwny do tej pory Novakovic.

Spotkanie kończy się wynikiem 2:2.

W odczuciu bezstronnych obserwatorów remis to sprawiedliwy wynik, choć nie ulega wątpliwości, że nie satysfakcjonuje on żadnej z drużyn. Obydwaj gracze postawili dzisiaj na ofensywę i mecz naprawdę mógł się podobać. Dziękujemy za świetne, dramatyczne widowisko i życzymy powodzenia w końcówce sezonu.

Po meczu powiedzieli:

KOSMO (FC Koln):

Zaciete i wyrównane spotkanie i wg mnie wynik sprawiedliwy. Zderzyły się ze sobą dwie odmienne filozofie gry, koln preferowało podania po ziemi, zaś przeciwnik często piłkę podnosił, obie ekipy grały zdecydowanie w obronie więc mecz mógł się podobać, było sporo walki, kilka wyśmienitych odważnych wślizgów, ale czystych...bramki może nie należały do najpiękniejszych ale w meczach walki tak to już jest. Dziękuję rywalowi za ciekawy mecz w duchu fair play i życzę powodzenia w dalszych meczach.

Szamanek (AC Siena):

Moją opinie chciałbym zacząć od tego że byłem bardzo zadowolony z faktu że będę brał udział w takim spotkaniu. Nie bez znaczenia jest również przeciwnik, czyli KOSMO. Kojarzy mi się z grą fair play oraz zdrowym podejściem do spotkań, czyli zero spinki a czysta przyjemność z gry. Przechodząc do samego spotkania. Od początku dośc żywe widowisko. Trochę szarpane akcje, być może z powodu obecności kamer Pesland i małego stresu. W mojej opinii lepsze wrażenie robiła ekipa prowadzona przez przeciwnika. Więcej akcji ale brakowało wykończenia. Mimo braku inicjatywy z mojej strony i mniejszej ilości sytuacji mojej drużynie udało się stworzyć ładną akcję z pięknym wykończeniem przez Gonzaleza. Według mnie najładniejsza bramka tego meczu i cieszę się że uwieczniły ją kamery. Dzięki tej bramce moje drużyna złapała rytm ale gospodarze ostudzili nasze zapędy bramką z rzutu rożnego. Drugą połowę chciałem zacząć dynamicznie i być może zaskoczyć rywala. Ale mi, jak zarówno gospodarzom, się ta sztuka nie udała. Udaje się wyjść na prowadzenie w końcówce dzięki jeden z kontr i wspaniałej formie Gonzaleza. Szkoda że tak mało piłek do niego dochodziło tego wieczoru. Niestety zmarnowane akcje po tej bramce zemściły się, zamiast wyższego prowadzenia, strata bramki. Fakt, że KOSMO zasługiwał na tą bramkę i z przebiegu spotkania jest to sprawiedliwy wynik. Podsumowując, szału nie było ale ładne, zacięte spotkanie. Możemy być wdzięczni Zarządowi Pesland za to wyróżnienie bo to było spotkanie dwóch karnie zdegradowanych zawodników. Więc dziękuję za to spotkanie, fajna sprawa. Mam nadzieję że gra mogła się momentami podobać.