pesland.pl

Jak wrzucać obrazki aby były widoczne na forum (także poprzez skrypt)

PROSZĘ O ZAPOZNANIE SIĘ Z TYM TUTKIEM, MIMO ŻE BYŁO TO WAŁKOWANE KILKA RAZY TO NADAL JEST GRUPA GRACZY KTÓRA MA CIĄGLE PROBLEMY Z UMIESZCZANIEM SKRINÓW W NASZYM SKRYPCIE.

Wszystkie poradniki dotyczące poprawnej obsługi skryptu oraz strony znajdują się POD TYM ADRESEM

Jednym z podstawowych obowiązków graczy na Pesland, jest zamieszczanie screenów (obrazków) ze strzelcami oraz ewentualnie statystykami z rozegranych meczów. Powoduje to, że istnieje dowód rozegrania spotkania oraz sam wpisany wynik spotkania w skrypcie nie jest "suchym" wpisem na forum, ale przedstawieniem realnego meczu.W związku z częstymi problemami graczy z wstawianiem obrazków na forum zamieszczamy krótki tutorial.

Aby plik był poprawnie wyświetlony na forum muszą być spełniony trzy warunki:
1) należy zrobić screen z gry
2) należy podać link do pliku, który musi być linkiem do pliku bezpośredniego (ang. direct link)
2) link musi się znaleźć między znacznikami [img] [/img]


To tyle!


Ad1. W przypadku tego kroku, niektórzy korzystają z przycisku printscreen oraz wstawiają taki obraz do painta czy innego programu graficznego, po czym tworzą plik. Jednak sugerujemy prostsze rozwiązanie, jakim jest korzystania z programu FRAPS. Umożliwia tworzenie zrzutu ekranu, bezpośrednio do pliku korzystając z przyporządkowanego klawisza na klawiaturze. To rozwiązanie jest proste i szybkie, w dodatku możemy także z jego wykorzystaneim nagrywać filmy.

Ad2. Do najpopularniejszych serwisów hostingujących multimedia, w tym właśnie obrazki z których korzystają peslandowcy należą: fotosik.pl, imageshack.us, tinypic.com, zapodaj.net, photobucket.com. Oczywiście można skorzystać z innych serwisów lub np. własnego serwera.

W przypadku korzystania z serwisów hostingowych, obowiązkowo należy się zarejestrować, ponieważ gdy tego nie zrobimy albo nie będziemy mogli wrzucić (upload) w danym serwisie pliku lub taki plik wygaśnie (zostanie usunięty) po jakimś czasie i nie będzie widoczny także w naszym serwisie.
Gdy ten krok mamy za sobą i nasz plik jest został przesłany (upload) musimy wyszukać z podanych linków (ścieżek) ten, który jest bezpośredni (ang. direct) oraz go skopiować. Cechą charakterystyczną tego pliku jest to że jest po prostu plikiem graficznym a jego rozszerzenie to najczęściej jpg lub png.

Przykłady:

IMAGESHACK:

 

FOTOSIK:

 

 

 

Ad3. Gdy już skopiowaliśmy link bezpośredni wstawiamy go między znaczniki [img] [/img] - z małej litery. Jeśli musimy wstawić kilka plików to kopiujemy tyle razy znaczniki [img] [/img] ile wstawiamy plików.

 

POPRAWNIE:

[img]http://img11.imageshack.us/img11/2074/gierkowicz27gole.jpg[/img]

 

NIEPOPRAWNIE:

[img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f66ec2790b5f8f60.html[/img] - wstawiacie link do pliku, nie bedący linkiem do pliku bezpośrednieko. NIE WYŚWIETLI SIĘ OBRAZEK.

[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f66ec2790b5f8f60.html][IMG]http://images27.fotosik.pl/19/f66ec2790b5f8f60m.jpg[/IMG][/URL]

- wstawiacie link miniaturki na forum. NIE WYŚWIETLI SIĘ OBRAZEK.

?http://img11.imageshack.us/img11/2074/gierkowicz27gole.jpg?- podajecie link bezpośredni bez znaczników. NIE WYŚWIETLI SIĘ OBRAZEK A JEDYNIE LINK.

[img]http://img11.imageshack.us/img11/2074/gierkowicz27gole.jpg/[/img] - często dodajecie / (slash) po rozszerzeniu. NIE WYŚWIETLI SIĘ OBRAZEK.

[img]http://img11.imageshack.us/img11/2074/gierkowicz27gole.jpg[img] - często znacznik jest nie zamknięty. NIE WYŚWIETLI SIĘ OBRAZEK.


Oczywiście najlepiej po wpisaniu wyniku poprzez skrypt wraz z podaniem linków ze znacznikami lub posta na forum z obrazkiem, upewnić się czy jest on wyświetlany. Jeśli nie, zawsze można edytować nasz post i dokonać niezbędnych korekt, zgodnie z tym poradnikiem.

LogowanieGościmy

  EKIPA PESLAND

  ADMINISTRATOR:
  wcrew

  MODERATORZY:
  Emilian

  Raul

  tlenekk

  gierkowicz

  JESTEŚ TU Artykuły Poradniki Jak wrzucać obrazki aby były widoczne na forum (także poprzez skrypt)