pesland.pl

PES6: Podsumowanie rozgrywek II ligi w XXIX sezonie

II liga w XXIX sezonie z punktu widzenia prowadzącego była znacznie bardziej udana niż w poprzednim sezonie, kiedy to w wyższej o jeden szczebel klasie byłem zmuszony wpisać kilkadziesiąt walkowerów. Tym razem były ich zaledwie kilka, a całe rozgrywki przebiegły sprawnie. Nie brakło ciekawych meczy, a rywalizacja o miejsca premiowane awansem trwała do samego końca.

 

W 338 meczach II ligi padło 812 goli, co daje niezbyt imponującą średnią 2,40 gola na mecz. Zaczynamy od ostatniego miejsca:

 

14. Zdobywca - nasz sympatyczny DJ zaliczył jeden z najsłabszych sezonów w swojej długiej peslandowej karierze. Dość powiedzieć, że pierwszą i jednocześnie przedostatnią (sic!) wygraną Getafe odniosło dopiero w 14 kolejce. W osiągnięciu lepszych rezultatów nie pomogły perypetie związane z przeprowadzką i remontem. Z pewnością w kolejnym sezonie granym z nowego mieszkania będzie lepiej.

13. Dawidwerg - trzeci sezon z rzędu w drugiej lidze i kolejny raz strefa spadkowa. Czyżby znudzenie szósteczką? A może rywale co raz silniejsi? Ciekawe czy i tym razem biurokracja pozwoli na pozostanie w 2 lidze, czy w końcu trenera Catanii dotknie zasłużony spadek do trzeciej ligi?

12. simson - Sporting Lizbona, słówko od Ojca Prowadzącego:

Z tego sezonu zapamietalem dobry start actiego i gorszy koniec co spowodowalo ze zabraklo go w barażach.Niezla gra ziewca i zasluzona victoria adiego.Bardzo dobra atmosfera w meczach z Sawikiem i zaskakujaco wysoka pozycja Bedzia.Mój Sporting bylo stac na lepszy wynik,niestety kolejny sezon z dołu tabeli.Dzięki wszystkim za zabawe!

11. lukario - trzy sezony w trzeciej lidze, zawsze solidnie, zawsze nad strefą spadkową. Udało się powtórzyć ten wynik w II lidze mimo gry słabeuszami z Wolverhampton, gratulacje.

10. kazik - w poprzednich dwóch sezonach w niższej klasie rozgrywkowej zawsze w barażach. Tym razem Santos nie podołał, widać Neymar był zbyt zajęty swoją fryzurą, aby strzelić więcej niż 16 goli w tym sezonie i poprowadzić drużynę do baraży. Opinia gracza:

 

Jeśli chodzi w mój występ w 2 lidze sezon XXIX był to chyba najgorszy sezon jaki rozegrałem tej elitarnej lidze jakim jest Pesland ;)
Od początku jak dowiedziałem się że będę grał drużyną zza oceanu wiedziałem że to nie będzie mój sezon i taki właśnie był z każdym meczem walczyłem o to by nie spaść z ligi i na szczęście udało mi się tego dokonać :)
Najtrudniejszym mecz rozegrałem z Prz3m3k717 w 19 kolejce :) od którego zależało czy ucieknę ze strefy spadkowej, udało mi się na szczęście wygrać 5 - 2 
To by było na tyle jeśli chodzi o moją wizje 2 ligi XXIX sezonu :)

 

9. Bronson - jedna z silniejszych ekip ligi, czyli West Bromwich Albion zdobyła zaledwie 43 gole, mniej strzelili tylko gracze ze strefy spadkowej. Czyżby Odemwingie i spółka nie znaleźli nici porozumienia z trenerem?

8. Weiz - szósty sezon drugiej lidze. Wylosowanie Stoke nie pomogło staremu wyjadaczowi peslandowskich aren przekroczyć magicznej bariery drugiej ligi. Mimo solidnej postawy do miejsca barażowego brakło siedmiu oczek. Może w przyszłym sezonie...

7. acti90 - objął argentyńskie Boca i wydawało się, że tą ekipą będzie w stanie powalczyć o wyższą lokatę. Tym razem rywale okazali się silniejsi.

6. Bedziu - na tle innych ekip Bordeaux prezentuje się solidnie, podobnie jak Bedziu w konfrontacji z pozostałymi graczami drugiej ligi co dało miejsce w barażach. Oddaje głos Bedziowi:

 

Bardzo słabo rozpocząłem sezon, ale na szczęście z czasem moja forma rosła co niespodziewanie dało mi prawo gry w barażach. Niestety w tej fazie rozgrywek byłem już bez szans. Szkoda, że nie udało się awansować, ale po początku sezonu bliżej było mi do strefy spadkowej. Zawodziła główne skuteczność. Mam nadzieję, że kolejny sezon będzie dla mnie szczęśliwszy.

5. creat1994 - dobra postawa Dynamo Kijów, w zajęciu lepszej pozycji przeszkodziła słaba defensywa (67 straconych goli). Nie zmienia to faktu, że forma creata idzie w górę, drugi raz z rzędu znalazł się w barażach. Awans do I ligi jest w jego zasięgu.
a
4. Prz3m3k717 - Swansea wyprzedziło Dynamo dzięki lepszej bilansowi bramek, w półfinale baraży pokonało creata po emocjonującym dwumeczu, a w finale okazało się lepsze od Sawika. Sezon w wykonaniu Walijczyków można zaliczyć do całkowicie udanych.
a
3. Sawik - podobnie jak w poprzednim sezonie (w III lidze) dał się wyprzedzić adiemu, jednakże tym razem przed gracza ze Szczecina wskoczył ziewiec, co w połączeniu z porażką w finale baraży nie pozwoliło na bezpośredni awans do I ligi. Na pocieszenie dla Parmy pozostaje 100 strzelonych goli, co jest godnym osiągnięciem.
a
2. ziewiec - po karnej degradacji z I ligi ambicja tego gracza została mocno podrażniona. Do wygranej w lidze brakło 3 punktów. W bezpośrednich pojedynkach z liderem padły remisy. Decydujący w kontekście walki o tytuł okazał się mecz ze Zdobywcą. PSV potrzebował wygranej czterema golami, aby wyprzedzić lidera. Wobec fatalnej postawy Getafe w tym sezonie, taki wynik wydawał się możliwy. Jednakże mecz zakończył się sensacją, goście wygrali 3-4 odnosząc zaledwie drugie zwycięstwo w lidze, a ziewiec musiał obejść się smakiem i zadowolić miejscem drugim. Oznacza to powrót do I ligi co, myślę, satysfakcjonuje gracza.
ap
1. adi87a - drugi atak w lidze (83 gole) i najlepsza obrona (wespół z ziewcem, 36 goli straconych) pozwoliło Cesenie triumfować w II lidze! Jedyne dwie porażki poniesione z createm i actim, nie przeszkodziły w osiągnięciu sukcesu, co nie zmienia faktu, że rywalizacja z PSV trwała do samego końca. Gratulujemy kolejnego sukcesu i wygrania ligi po raz trzeci z rzędu (wcześniej IV i III ligę). Czy marsz adiego w górę będzie trwał w kolejnym sezonie i pozwoli na awans do Ekstraklasy?
a
Dziękuje za uwagę, pozdrawiam i do zobaczenia w kolejnym sezonie rozgrywek na Pesland!

 

LogowanieGościmy

  DZIELĄ I RZĄDZĄ

  ADMINISTRATOR:
  wcrew

  MODERATORZY:
  Emilian

  Raul

  tlenekk

  gierkowicz

  Polecamy

  Liga Poleć znajomym  Poleć znajomym PES

  JESTEŚ TU Artykuły PES 6 II Liga PES6: Podsumowanie rozgrywek II ligi w XXIX sezonie