pesland.pl

Division 1 ... półmetek za nami

Przekroczyliśmy półmetek rozgrywek ligi PES 2010 pod egidą PESLAND, a co za tym idzie czas na krótkie podsumowanie dotychczasowych wydarzeń.
Na początku sezonu rozgrywek do gry przystąpiło 13 zespołów, kierowanych przez młodych, głodnych sukcesów trenerów, którzy podejmując się prowadzenia drużyn zgłoszonych do ligi rzucali na szalę swoją reputację i doświadczenie zebrane podczas wcześniejszych bojów na boiskach całego Świata, kierując przy tym drużynami z każdego zakątka globu prowadząc je w meczach oficjalnych, jak i zarówno towarzyskich. Co do faworyzowania na starcie nie było mowy, bo praktycznie każdy z graczy siadał za sterami drużyny o zbliżonym poziomie do rywali. Pewnie znajdą się tacy, którym nie pasował defensywny styl jego drużyny czy też brak przygotowania atletycznego wśród swoich zawodników, ale nie takie przeszkody w dotychczasowej przygodzie z PES 2010, musiał pokonać każdy z graczy.

Dnia 16 maja 2010 roku, o godzinie 21:45 na kanale irc #pesland.pl odbyło się losowanie drużyn. Oto przydziały na III sezon:

Wrobelinho - Lokomotiv Moskwa
Kasta- RC LENS
Vivec – OGC NICE
Frankowski –S.C Braga
Gutek –PSV
Erninho_93 - West London White (Fulham)
Gierkowicz - The Potteries (Stoke City)
Rabit1985 – AS Livorno
Piomen10 – Calcio Catania
Basti - Alm Rojo/Blanco (Almería)
Sanak- Get Azul (Getafe)
Naleśnik – AJ Auxerre
Adamiec- AZ Alkmar

W tym momencie każdy czekał już na rozlosowanie pierwszych kolejek ligi, by móc sprawdzić formę swoją i swoich podopiecznych w obecnych rozgrywkach. Od mocnego uderzenia rozpoczęły drużyny Lens i Fulham, które w siedmiu pierwszych kolejkach zgromadziły odpowiednio 19 i 18 punktów. Już w pierwszych meczach doszło do starcia tych ekip, które z elektryzowało całe społeczeństwo PESLAND. W meczu na szczycie lepszą formą, przygotowaniem fizycznym i przede wszystkim lepiej zorganizowaną grą zaprezentowała się przed nami drużyna trenera kasta, która to pokonała ekipę Erninho_93 9:1. Cóż za wynik i widowisko, które do tej pory jest wspominane w kuluarach ligi, jako perfekcyjne ze strony drużyny z Francji. Po tym pojedynku nie jeden trener mógł pozazdrościć Francuzom szybkiego skrzydłowego Boukari, który popisał się w tym meczu hattrickiem i poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa. W dotychczasowych 16 meczach, w których Francuzi wygrali 14 spotkań, remisując 2 mecze i zdobywając 44 punkty, Boukari zdobył 11 bramek, dzięki którym jest trzeci w klasyfikacji strzelców. Za to na 1. miejscu w klasyfikacji strzelców jest T. Maoulida, który w dotychczasowych spotkaniach swojej drużyny zdobył 21 GOLI!!! Jako ciekawostkę trzeba dodać, że Maoulida również jest zawodnikiem Lens, co tłumaczy w pewnym sensie dotychczasowy dorobek Lens, które zdecydowanie prowadzi w ligowej tabeli, praktycznie rozstrzygając losy tytułu na półmetku. Jedyną drużyną, która jest jeszcze wstanie przeszkodzić Francuzom jest drużyna Erninho_93, która w dotychczasowych spotkaniach wygrała 9 meczy na 10 pojedynków. Dużą ciekawostką w tym przypadku jest fakt, że z powodów osobistych Erninho_93 nie był wstanie poprowadzić ekipy Fulham w pozostałych spotkaniach, prosząc zarząd ligi o przełożenie spotkań swojej drużyny na późniejszy termin. Na całe szczęście jego prośba zostało rozpatrzona pozytywnie i miejmy nadzieję, że będziemy mogli się cieszyć emocjonującym finiszem rozgrywek i zaciętą walką pomiędzy Lens i Fulham.
Oczywiście nie możemy zapominać o drużynach Stoke(Gierkowicz), Livorno(Rabit1985), Catania(PioMen10), które licząc na potknięcia wyżej wymienionych(w/w) ekip walczą do końca i starają się zaprezentować nam swój najlepszy futbol, co mogliśmy zaobserwować w paru ostatnich meczach.
Z walki o tytuł odpadły ekipy zajmujące miejsca od 5 w dół tabeli, czyli Almeria(kolesb), Auxerre(Naleśnik), Alkmar(Master ?!), PSV(similo14), Niece(Vivec), Braga(Frankowski), które nie poddają się i wciąż będą walczyć o punkty w nadchodzących spotkaniach, by poprawić swoje miejsce w klasyfikacji końcowej i przede wszystkim podziękować swoim kibicom za dotychczasowe wsparcie, i wspaniały doping. Wyjątkiem jest wspomniane wcześniej Fulham.
Niestety 2 drużyny nie dokończą rozgrywek z różnych przyczyn, a są to Lokomotiv Moskwa(Wrobelinho) i Get Azul/Getafe(Sanak).
Jak to czasem bywa w trakcie sezonu, w różnego rodzaju rozgrywkach zmiany za sterami klubów są dość często spotykane i nie zawsze są one spowodowane złymi wynikami sportowymi, ale również zrządzeniem losu czy też sprawami związanymi z życiem prywatnym. I tak w trakcie sezonu trzy drużyny zmieniły opiekunów, są to: PSV Eindhoven(Similo14 za Gutek), Alm Rojo/Blanco(kolesb za Basti), oraz AZ Alkmar(Master ?! za Adamiec). Ciężko jest jednoznacznie stwierdzić czy te zmiany wpłynęły pozytywnie na dyspozycję wyżej wymienionych drużyn. Pewne jest, że gdyby nie te zmiany sezon już dawno by się skończył.
Miejmy nadzieję, że uda się dokończyć sezon bez kolejnych osłabień i z kompletem rozegranych spotkań, które są jeszcze przed nami, jak i tych przełożonych na późniejszy termin.


W dotychczasowych spotkaniach najlepszą passą wygranych spotkań mogą się pochwalić drużyny Lens i Fulham, które wygrały po 6 meczy z rzędu. Po za tym drużyna trenera kasta może się poszczycić najdłuższą serią bez porażki. Jak dotychczas Lens nie przegrało w 13 kolejnych spotkaniach, co rozeszło się nie bez echa w środowisku PESa. Najdłuższą serię bez zdobyczy punktowej zaliczyła drużyna Niece, która w 7 kolejnych spotkaniach nie potrafiła zdobyć punktu, gdy w 8 spotkaniu udało im się dokonać tej sztuki w meczu przeciwko Catania(PioMen10), co tylko pokazuje jak poziom ligi jest wyrównany i o wyniku końcowym poszczególnych spotkań decyduje naprawdę niewiele. Niestety drużynie z Niece nie udało się wygrać spotkania, które rozegrali po spotkaniu z Catania i tym samym przedłużyli swoją passę do 9 spotkań bez zwycięstwa, która również jest najdłuższa w lidze.
Najwięcej bramek w jednym meczu padło podczas spotkania Almeria vs. Livorno, które zakończyło się zwycięstwem Włochów 3:8. Najwięcej bramek w jednym meczu strzeliła drużyna Lens, która w 90 minut gry potrafiła kierować piłkę do siatki drużyny przeciwnej, aż 9 krotnie, tracąc przy tym jedną bramkę. Ta sztuka udała się ekipie z Francji, aż trzykrotnie. Wynik 9:1 Francuzi osiągnęli w meczach przeciwko: Alkmar, Braga, Fulham.
W klasyfikacji strzelców prowadzi napastnik drużyny Lens T. Maoulida, który w z przewagą 6 trafień prowadzi nad 2. w klasyfikacji Tavano z drużyny Livorno, któremu udało się w dotychczasowych spotkaniach zdobyć 15 goli w 16 spotkaniach. A oto pełna lista 10 najlepszych strzelców w lidze:
1. Maoulida (Lens) 21
2. Tavano (Livorno) 15
3. Boukari (Lens) 11
4. Lucarelli (Livorno) 11
5. Duff (Fulham) 11
6. Jomaa (Lens) 8
7. Bellucci (Fulham) 7
8. Zamora (Fulham) 7
9. Niculae (Auxerre) 6
10. Dempsey (Fulham) 6LogowanieGościmy

  DZIELĄ I RZĄDZĄ

  ADMINISTRATOR:
  wcrew

  MODERATORZY:
  Emilian

  Raul

  tlenekk

  gierkowicz

  Polecamy

  Liga Poleć znajomym  Poleć znajomym PES

  JESTEŚ TU Artykuły PES 2010 1 Division Division 1 ... półmetek za nami